You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Cz
 • Váš nákupní košík je prázdný!

Mechové stěny

Proč si vybrat mechovou stěnu do bytu nebo kanceláře?

Jednoduše proto, že má unikátní vlastnosti a jedinečný design!

Mech je:

 • přírodní

 • bezúdržbový

 • antibakteriální

 • hypoalergenní

 • čistí vzduch

 • absorbuje vlhkost vzduchu

 • pohlcuje hluk

 

Mechové stěny nepotřebují speciální údržbu, ale je důležité zmínit  následující:

 • Protože je mech mumifikovaný, tak se nemusíte bát plísní nebo usazování hmyzu.
 • Mech bude mít po instalaci svoji specifickou vůni, která ale po aklimatizaci zmizí (většinou po 2-3 týdnech). 
 • V žádném případě mech nezalévejte, mohlo by dojít k poškození vnitřní struktury a barvy. Nedoporučuje se ani instalace v těsné blízkosti umyvadel či sprchových koutů. 
 • Mech není vhodné dávat blízko tepelných těles (např. kamna, radiátory atd.), nedoporučuje se ani přímé sluneční záření z důvodu vysušení a ztráty barvy.
 • V případě, že by se z jakéhokoliv důvodu dostala vlhkost vzduchu pod 40%, tak by začal mech blednout. Není to ale žádný problém, protože hned po navrácení vlhkosti na normální hodnotu dostane mech svoji původní barvu.

Interiérové dekorace z mechu jsou ta pravá volba pro vaše zdraví a klid. Přidanou hodnotou je i fakt, že jsou antistresové a proto jsou vhodné i do kanceláří.

 

Jak vybrat mechovou stěnu?

Jsou 3 základní provedení mechových stěn, které se spolu mohou kombinovat.

 

 • Mechová stěna ze sobího mechu

Severský lišejník (neboli sobí mech), se instaluje na MDF desku - ta je základem všech produktů z mechu.
Zatímco ostatní typy mechů jsou k dispozici pouze ve své základní zelené barvě, sobí mech je k dispozici v několika barevných odstínech. Je vhodný pro komplexní návrhy řešení celých stěn a interiérů.

Možnosti využití:
Stěny ze sobího mechu kombinují mnoho pozitivních vlastností a jsou proto nejvšestrannější. Jejich zvuková izolace je nejvyšší (dokáže pohltit až 50% hluku). Díky této vlastnosti jsou stěny ze sobího mechu ideální pro místnosti s vysokou hladinou hluku. 

Sobí mech navíc reguluje vlhkost vzduchu a je proto vhodný také do místností s vyšší vlhkostí, (např. wellness nebo lázeňské oblasti).

Široké barevné spektrum sobího mechu se pohybuje od čerstvé žluté po intenzivní fialovou a jasně modrou. Různé barevné odstíny jsou zvláště působivé na velkých plochách (např. v ložnici, jídelně nebo konferenční místnosti). 

V závislosti na výběru barvy může toto inovativní vertikální řešení zeleně přeměnit zeď na uklidňující severskou přírodu a zároveň působí živým, barevným a především moderním uměleckým dojmem.

 

sobí mech

 

 • Mechová stěna z kopečkového mechu

Kopečkový mech se na stěnu instaluje těsně vedle sebe a proto vytváří překrásný plastický 3D efekt.
Navrhněte si mechovou zeď podle fantazie - neexistují žádná omezení velikosti, uspořádání, integrace loga a tvarů.

Možnosti využití:
Jedná se o minimalistické řešení mechových stěn. Tento druh mechu je vhodný zejména pro uspořádané prostory a redukované interiéry (např. lékařské ordinace, lobby a kanceláře apod.).

Prostorový 3D efekt a měkký pocit mechu má pozitivní vliv na klima v místnosti a pohlcuje rušivé zvuky. 
Svěží barva je zachována bez jakékoli péče a tedy i bez následných nákladů, čímž vytváří kus přírody pro vaši každodenní radost.

Jednotlivé rozměry umožňují navrhnout zeleň stěny zcela podle vlastních přání a zaručit tak jedinečný interiérový design, který nejen zůstane v paměti hostů po dlouhou dobu, ale také je pro vás každý den trochu zelenější.

 

 

 • Mechová stěna z kopečkového mechu v kombinaci s plochým

Kopečkový mech na určitých místech oproti plochému vyčnívá a vytváří tak originální přírodní efekt. Výsledkem je pestrá a zároveň urovnaná konstrukce z přírodně konzervovaných mechů. 

Kombinace plochého a kopečkového mechu je ideální pro zkrášlení stěn a stropů, lze také snadno implementovat specifické tvary nebo integrovat vlastní logo.

Možnosti využití:
Pro svůj originální plastický efekt je tato kombinace mechů využívána např. ke zkrášlení ložnic, jídelen, obývacích pokojů a nebo k transformaci nudných konferenčních místností a kanceláří.

Výsledkem je forma vertikální zeleně, která má nejen zvukově izolační účinek, ale také nevyžaduje žádnou údržbu díky speciálnímu procesu konzervace - tzn. že nejsou nutné následné finanční výdaje za údržbu.

Různé barvy a jedinečnost každého sférického mechu činí každou zeď jedinečnou. Tato mechová stěna vám dá rychle zapomenout, že jste někde jinde než na hustě vysazené, měkké mýtině v severských zemích.

 


V této kategorii nejsou žádné výrobky.