You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Cz
  • Váš nákupní košík je prázdný!

O mechu

Vše o mechu, jeho vlastnosti, jak o něj pečovat, jak vzniká a funguje

Je přírodní

Jedná se o 100% přírodní materiál, který je ručně sklízen ve Skandinávii.

Nepotřebuje údržbu

Mech nevyžaduje žádnou údržbu ani sluneční světlo. Mech je zachován a nebude vadnout a nevyžaduje vodu. Takto vydrží více jak 10let.

Absorubuje vlhkost

Mech pomáhá stabilizovat vlhkost místnosti, ať už je místnost příliš vlhká nebo příliš suchá.

Pohlcuje hluk

Mech je mimořádně účinný při pohlcování hluku, konkrétně lidského hlasu, díky čemuž je skvělý pro pracoviště, kanceláře a zasedací místnosti.

Je hypoalergenní

Mech neobsahuje běžné alergeny, ale také vytahuje ostatní alergeny ze vzduchu.

Pohlcuje bakterie a čistí vzduch

Mech shromažďuje nežádoucí částice vzduchu, jako je kouř, ruzné pachy nebo bakterie. Po absorbování je čístí a neustále zbavuje vzduch toxinů.

Je tvárný 

Díky vzhledu a všem unikátním vlastnostem je dekorace z mechu dobrou volbu pro moderní byt nebo kancelář

Realizace na míru

Realizace kanceláří, recepcí, bytů, hal atd... na míru. Ať je váš projekt velký nebo malý, tak my si s ním poradíme. Tvoříme i vaše vlastní obrazy dle požadavku zákazníka.

Co byste mo mechu měli ještě vědět

Mumifikované mechy dělíme na 3 kategorie, které se mohou kombinovat

Rozhodnutí je jen na vás, který se vám líbí víc a nebo, který bude více vhodný do vašeho interiéru.

Mech sobí (Reindeer moss)

Tento mech původně nazývaný „dutohlávka sobí“ nebo běžně nazývaný „sobí mech“ roste v severoevropských lesích, kde je sklízen výhradně ručně zkušenými pracovníky, který respektují životní prostředí. Tento sobí mech odhaluje veškerou svou nádheru v každodenním použití, ať už na velkých plochách nebo na obrázcích. Používá se výhradně v interiéru. Sobí mech musí být v prostředí s minimální relativní vlhkostí 40%. Cokoli pod touto hodnotou začne mech blednout, ale jakmile je vlhkost obnovena na vyšší hodnotu, tak se vrátí do své původní barvy. Nevyžaduje žádnou údržbu, světlo ani vodu. Sobí mech je 100% biologicky rozložitelný produkt. Barva stanovená během stabilizační fáze neobsahuje žádné škodlivé toxické látky. Jedinečný tvar, rozmanitost barev a akustické vlastnosti nabízejí nekonečné možnosti pro konstrukční použití. Tento měkký a flexibilní mech je dokonale vhodný pro moderní materiály a je symbolem moderního ekologického myšlení. K dispozici v různých barvách. V naší galerii naleznete co vše je možné ze sobího mechu vytvořit.

Mech kopečkový (ball moss)

Kopečkový mech se obvykle používá k přidání textury na zelenou zeď. Kopečkový mech přináší brilantní barvu a texturu do jakéhokoli prostoru s 3D efektem zelené zdi. Ručně vybraný produkt nejvyšší kvality ze skandinávských lesů přináší vašemu prostoru zelený životní styl. Kopečkový mech se používá v kombinacích nejčastněji s plochým mechem, ale i sám vytváří neuveřitelné a rozmanite dekorace. Podívejte se do naší galerie co vše je možné z kopečkového mechu vytvořit. 

Mecho plochy (flat moss)

Plochý stabilizovaný mech se obvykle používá jako základ pro zelenou stěnu, rostliny nebo jako vynikající kombinace s kopečkovým mechem. Tento vysoce kvalitní mech, ručně vybíraný v lesích Francie, dokonale ladí s designem moderních mechových stěn. Když vytváříme stěny v z kopečkového a plochéhomechu, tak jsou tyto dva typy kombinovány v libovolné velikosti, aby vyhovovaly požadavkům klienta, a vytvářejí tak nespočet možností pro vytvoření výrazně 3D povrchu. Samotný plochý mech se dá využít spíše pro celé stěny, recepce, stoly atd... do obrazů se využívá jako doplněk kopečkového nebo sobího. Inspiraci naleznete v naší galerii. 

Jak je vůbec možné s mechem pracovat? 

1. PĚSTOVÁNÍ

Rostliny pro naši firmu se pěstují na certifikovaných farmách (V Norkus,Finsku, Irsku...). Vhodná péče zajišťuje nejlepší možné podmínky pro vytvoření optimální sklizně a kvality.

2. SKLIZEŇ

Sklizeň se provádí ručně s láskou a péčí. Sklizené rostliny se následně ručně třídí. Při zpracování se později používají pouze rostliny, které splňují nejvyšší standardy kvality.

3. OCHRANA (MUMIFIKACE)

Přírodní ochrana udržuje rostliny trvale krásné a usnadňuje jejich údržbu. Při procesu výměny je voda v rostlině nahrazena glycerinem a chlorofyl je nahrazen potravinářským barvivem

4. ZPRACOVÁNÍ

Takto speciálně upravene rostliny se ručně aranžuji ať už do obrazu, dekorací nebo celých stěn. Každý produkt je unikátní a tedy originál, kde se dbá s velkou pozornostní na detail.

Proces ochrany(mumifikace)

Všechny naše rostliny zůstávají trvale krásné, přesvědčí zákazníky o jejich přirozeném vzhledu a flexibilitě.

Navíc nepotřebují údržbu, světlo ani vodu. Je to možné díky zvláštním konzervačním procesem, který byl patentován v roce 1984 a od té doby se neustále vylepšuje. 
Základem je přírodní konzervace, která nevyžaduje žádné chemické látky.

Aby se dosáhlo optimálního konečného výsledku, rostliny se sklízejí ve výšce svého životního cyklu.  V konzervační komoře je kapalina v zralých rostlinách nahrazena kapalnou směsí glycerinu, vody a potravinářského barviva.  Při vícedenním procesu výměny se používají pouze přírodní látky.

Takto konzervované rostliny a mechy jsou pak použity k výrobě našich kvalitních produktů.